افزایش فالوور در اینستاگرام
اهمیت افزایش فالوور در اینستاگرام

افزایش فالوور در اینستاگرام

آیا به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام هستید و قصد دارید فالوورهایتان را کاملاً طبیعی و به‌ صورت ارگانیک افزایش دهید؟ پس جای درستی قرار گرفته‌اید. افراد زیادی را دیده‌ایم که از کم بودن تعداد فالوورهای اینستاگرامشان ناراحت هستند و دست به هر کاری می‌زنند تا این عدد فریبنده را افزایش دهند. از روش‌های رایگان و اصولی گرفته تا روش‌های پرهزینه با فالوورهای غیرواقعی و به‌ اصطلاح فیک؛ اما واقعاً برای افزایش follower چه باید کرد؟

همانطور که همه ما می دانیم، افزایش فالوور اینستاگرام، منجر به افزایش ریچ و در نهایت کسب درآمد بیشتر از دنیای اینستاگرام خواهد شد. پس به شدت مهم هستش که بتوانید تسلط خوبی روی این فرآیند داشته باشید تا بتوانید درآمد بیشتری هم به‌دست آورید.

کاری که باید انجام دهید، این است که تعداد فالوورهای خود را به‌صورت ارگانیک افزایش دهید؛ بدون هیچ ترفندی، فقط و فقط با استراتژی‌های واقعی و کار سخت. استفاده از راه‌های اصولی است که تضمین می‌کند کسانی که حساب کسب‌وکار شما را دنبال می‌کنند، به آنچه شما باید در آن پست کنید، علاقه‌مند هستند.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم در این نوشته راه های افزایش فالوور در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم، روش‌های متعدد و کارآمد افزایش follower را با توجه به الگوریتم اینستاگرام و توضیحات کامل به شما معرفی کنیم. کسی که اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی اینستاگرام می کند، بی شک به این موارد نیاز پیدا می کند.

روش های افزایش فالوور در اینستاگرام

۱- به اهداف خود پایبند باشید

در همان ابتدا از خود بپرسید که به چه دلیل حساب کاربری خود در اینستاگرام را ایجاد کردید؟

آیا به این دلیل بود که فروش محصولتان را بهبود ببخشید؟

یا به دنبال آن بودید که نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان را افزایش دهید؟

یا شاید هم قصد داشتید برند خود را تبلیغ کنید؟ چراکه پرفروش ترین محصولات اینستاگرام در اینستاگرام در مرحله بعدی هرکدام از این سؤالات قرار دارد. وقتی دلیل راه‌اندازی حساب کاربری خود را بدانید، آنگاه نحوه کارتان را هم خواهید فهمید.

همچنین فراموش نکنید که روی اهدافی که برای حساب اینستاگرام خود تعیین کرده‌اید، متمرکز و ثابت‌قدم باشید. این موضوع باعث می‌شود مخاطب مدنظر شما ازآنچه برند تجاری شما درگیر آن است، تأثیر مثبتی بگیرد. درنتیجه طرف‌داران وفاداری برای حساب شما ایجاد می‌شود.

روش های افزایش فالوور در اینستاگرام
کاربرد های روش های افزایش فالوور در اینستاگرام

۲- بدانید برای چه کسی پست می‌گذارید

وقتی نوبت به بازاریابی می‌رسد، نباید سعی کنید همه را راضی کنید. اگر سعی کنید همه را راضی نگه‌دارید، در آخر هیچ‌کس را خشنود نخواهید کرد. در عوض، روی یک بازار خاص تمرکز کنید؛ درواقع همان افرادی که می‌خواهید به تجارت شما علاقه‌مند شوند. پس از انتخاب بازار هدف، سراغ شناسایی موارد زیر در فالوورهایتان بروید:

  • سن آن‌ها
  • محل زندگی
  • کاری که برای امرارمعاش انجام می‌دهند
  • زمان ورودشان به اینستاگرام
  • چالش‌ها و نکات مهم و حساس درباره آن‌ها

هنگامی‌که همه این موارد را شناسایی کردید، می‌دانید که چگونه محتوای خود را طراحی کنید که برای کاربرانتان جذاب باشد و سبب افزایش فالوور اینستاگرام شود.

۳- تصویر برند خود را بسازید

به یاد داشته باشید شما تنها کسی نیستید که مشغول تجارت از راه افزایش فالوور در اینستاگرام هستید. ایده شما هرچقدر هم که بی‌نظیر به نظر برسد، بازهم همیشه رقابت وجود خواهد داشت. بهترین راه برای متمایزشان شما از بقیه، تعامل با برندتان است؛ اما تعامل با برند چگونه میسر می‌شود؟

یک داستان تجاری قوی و سازگار ایجاد کنید. شما باید به طریقی شخصی‌تر، به شکلی که از نظر زیبایی‌شناختی جذاب باشد، مخاطب مدنظر خود را جذب کنید. در مقابل منتشر کردن مطالبی که بدون فکر و برنامه‌ریزی هستند، مقاومت کنید.

شما می‌خواهید خود را به‌عنوان یک حرفه‌ای در زمینهٔ کار خود جای دهید؛ بنابراین پست‌های شما برای ایجاد این نوع برداشت باید درست به نظر برسند. همچنین برند تجاری شما باید در نمای کلی صفحه شما دیده شود.

به‌ عنوان‌ مثال، اگر رنگ خاصی برای مارک تجاری خود دارید، مطمئن شوید که به‌ خوبی در نمایه صفحه مشخص شود. اگر قصد افزایش دنبال کنندگانتان را دارید، این موضوع را جدی بگیرید.

۴- یک نمایه و بیوگرافی عالی ایجاد کنید

نمایه و بیوگرافی شما از اولین مواردی است که پیروان بالقوه شما هنگام مشاهده فید شما می‌بینند و می‌تواند در روند افزایش فالوور در اینستاگرام بسیار مؤثر باشد؛ بنابراین از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

  • نام: برای افزایش قابلیت مشاهده نام تجاری خود در هنگام جستجو، یک کلمه کلیدی درزمینهٔ کاریتان را اضافه کنید؛
  • نام کاربری: در تمام رسانه‌های اجتماعی خود ثبات داشته باشید تا پیروان وفادار شما برای پیگیری به‎روزرسانی‌های خود مشکل نداشته باشند؛
  • وب‌سایت: وب‌سایت کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. این تنها لینکی است که در نمایه اینستاگرام شما قابل کلیک است؛
  • بیوگرافی:از تمام ۱۵۰ حرف مجاز در قسمت بیوگرافی خود استفاده کنید. البته اجباری بر این موضوع نیست؛ فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی گفته‌اید تا مردم را مجاب کنید که شما را دنبال کنند.

۵- خلاقانه محتوا تولید کنید

وقتی افراد شروع به پسندیدن‌، نظر دادن و حتی اشتراک گذاشتن پست‎های شما کردند، آنگاه می‌فهمید که محتوای خوبی تولید کرده‌اید. وقتی اینستاگرام متوجه شود که افراد در فید شما درگیر می‌شوند، به طور خودکار امتیاز حساب شما را بالاتر می‌برد و احتمال دنبال‌کردن و افزایش فالوور در اینستاگرام شما بیشتر خواهد شد. 

برای ایجاد محتوای خوب‌، باید بدانید مخاطب مدنظرتان به چه چیزی اهمیت می‌دهد. همچنین به‌خاطر داشته باشید که هدف شما فقط آگاهی دادن به آن‌ها نیست؛ بلکه باید آن‌ها را با آنچه به اشتراک می‌گذارید، سرگرم نگه‌دارید؛ بنابراین تمام تلاش خود را برای ایجاد محتوایی جذاب انجام دهید و از افزایش فالوور واقعی ایرانی با روشی کاملاً درست و واقعی لذت ببرید.

۶- حساب اینستاگرام خود را تبلیغ کنید

اگر از قبل دنبال‌کنندگان قابل‌توجهی در دیگر شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده‌اید، حتماً به آن‌ها حساب Instagram خود را معرفی کنید. به‌ احتمال زیاد فالوورهای شما در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز دارای حساب‌های اینستاگرام هستند و احتمالاً شما را دنبال می‌کنند و باعث می‌شود فالوورهای اینستاگرامتان افزایش یابد.

همچنین می‌توانید یک لینک را در پروفایل حسابتان به اشتراک بگذارید تا از طریق آن با حساب اینستاگرام شما آشنا شوند؛ فقط اگر تازه شروع می‌کنید، مطمئن شوید که حداقل ۱۲ پست در فید خود داشته باشید تا وقتی افراد شروع به بررسی آن می‌کنند، صفحه‌تان خالی نباشد.

یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام استفاده از خرید فالور اینستاگرام با کیفیت است البته باید این کار را به دست وب سایت هایی بسپارید که سال هاست در خرید فالور فعالیت می کنند و از اعتبار خوبی بر خوردار هستند شما می توانید با خاطر آسوده این کار را به تبلیغ ابزار بسپارید.

۷- هر کجا که می‌توانید به نمایه اینستاگرام خود لینک دهید

هیچ فرصتی را برای تبلیغ حساب Instagram خود از دست ندهید و تا هرجایی که ممکن است، لینک دهید و پیوند ارسال کنید. این لینک‌دهی شامل امضای ایمیل، وب‌سایت و خبرنامه‌های آنلاین شماست و اگر درست و حساب‌ شده انجام شود، در افزایش فالوور اینستاگرام شما تأثیرگذار است.

همچنین ارسال ایمیل با اعلام نام تجاری جدید حساب Instagram نیز ایده بدی نیست. با انجام چنین کاری مخاطبین شما ترغیب می‌شوند تا شما را در اینستاگرام دنبال کنند.

۸- هشتگ های خود را مرتبط انتخاب کنید

برخی از افراد در تلاش‌اند تا حساب خود را بیشتر نشان دهند. تقریباً هر هشتگی که می‌خواهند را اضافه می‌کنند؛ حتی اگر به برند یا پستشان ربطی نداشته باشند.

ما می‌خواهیم در این اینجا به شما بگوییم که این استراتژی دیگر مؤثر نیست؛ چرا که نه‌ تنها این تعداد هشتگ باعث افزایش follower در اینستاگرام نمی‌شود، بلکه می‌تواند شما را ناامید کند یا حتی کاری کند که اسپم به نظر برسید؛

بنابراین به دلیل افزایش فالوور اینستاگرام به هر قیمتی اعتبارتان در این برنامه را از بین نبرید. برای این کار می‌توانید از ابزارهای تولید هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید. اینطوری می‌توانید تحلیل بسیار دقیق و بهتری را برای هشتگ‌های خود داشته باشید.

هشتگ های مرتبط با پست
درباره هشتگ های مرتبط با پست

۹- تبلیغات را در اینستاگرام امتحان کنید

روش‌های افزایش فالوور در اینستاگرام رایگان زیاد است و ما تا به اینجای نوشته بیشتر آن‌ها را نام بردیم؛ اما در بیشتر این روش‌ها مشاهده نتایج مدتی طول می‌کشد. از طرف دیگر تبلیغات در اینستاگرام، محتوای شما را در مقابل طیف وسیع‌تری از مخاطبان قرار می‌دهد و به‌ طور کلی در مدت‌ زمان کوتاه‌تری نتیجه آن را می‌بینید.

در برخی اوقات یک برند تصمیم می‌گیرد خط تولید یک محصول جدید را به‌ واسطه تبلیغات به کمک یک اینفلوئنسر انجام دهد. درصد این شراکت متفاوت است و به طرفین موضوع بستگی دارد. این موضوع یک نمونه افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام یا همان کسب درآمد از اینستاگرام با همکاری در فروش است.

یک نمونه از راه های کسب درآمد استفاده از نمایندگی پنل ممبر و فالور ارزان است که می توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و شروع به کسب درآمد کنید.

کلام آخر

در این نوشته آموختیم که داشتن مخاطبان حقیقی و مناسب با هدف شما تا چه اندازه در برندسازی و افزایش فالوور در اینستاگرام کارآمد است. درواقع اگر به مزیت استفاده از اینستاگرام برای فروش پی برده باشید،

همه تلاشتان را می‌کنید که افزایش فالوور اینستاگرام خود را کاملاً اصولی و هدفمند انجام دهید و هیچ‌وقت سراغ برنامه افزایش فالوور فیک اینستاگرام و غیرواقعی برای اکانت اینستاگرامتان نروید.

درباره‌ی تیم تولید محتوا تبلیغ ابزار

همچنین ببینید

انواع روش های تبلیغات در تلگرام

انواع روش های تبلیغات در تلگرام

تلگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب در بین کاربران ایرانی است که افراد زیادی به …